Back

Клуб
за УНЕСКО

Списак уџбеника за школску 2024/2025. годину

Погледајте списак уџбеника по разредима

Одбројавање

до краја наставне године

Зашто уписати гимназију?

Избор који прави разлику.

Искусни предавачи

Гимназија у Краљеву има високо стручан и амбициозан колектив. Успоставила је сарадњу са другим Гимназијама ван наше земље, има одличну сарадњу са Британским саветом (EsoI испити), добре резултате на Републичким такмичењима и Олимпијадама.

,, … Није нас припремила за живот и уклапање у њега већ, супротно за његову промену. Пружила знање и будила радозналост и жељу за самосталним радом. “

Још разлога за упис у Гимназију:

1) 76,74% ученика поново би уписало Гимназију, за средње стручне школе тај проценат је 52,92.
2) Ученици су бирали средње стручне школе због: могућности запошљавања, пада стандарда-немогућности студирања. Међутим, свесни су лоших услова рада, ниских зарада, садржаја посла и друштвеног статуса.
3) Пријемни испити на већини факултета спремају се по гимназијском програму.
4) 84,17% ученика Гимназије је изјавило да сматра да ће без проблема положити пријемни испит на факултету.

План уписа за школску 2023/24. годину

– 1 одељење општег смера
– 2 одељења природно-математичког смера
– 2 одељења друштвено-језичког смера