ПРИЈЕМНИ ИСПИТ ЗА УЧЕНИКЕ СА ПОСЕБНИМ СПОСОБНОСТИМА ЗА ГЕОГРАФИЈУ И ИСТОРИЈУ

Пријемни испит за упис у одељење ученика са посебним способностима за географију и историју одржаће се у Гимназији Краљево у недељу, 16. маја 2021. године, и то:

– тест из географије од 10 до 12 часова,

– тест из историје од 14 до 16 часова.

За упис у одељење за ученике са посебним способностима за географију и историју кандидат полаже пријемни испит:
1) тест из географије
2) тест из историје
Кандидат бира да ли ће полагати један или оба теста.
Кандидат може остварити највише 240 бодова на сваком тесту.
Ако је кандидат полагао оба теста рачуна се само бољи резултат.
Ако је кандидат полагао оба теста и на сваком освојио исти број бодова, бодује се резултат остварен само на једном тесту.
Кандидат за упис у одељење за ученике са посебним способностима за географију и историју положио је пријемни испит ако је остварио најмање 120 бодова на тесту из географије, или најмање 120 бодова на тесту из историје.

Упутство за ученике за рад на тесту из географије и историје

• Задатке не мораш да радиш према редоследу којим су дати.
• У квадрат који се налази са десне стране задатка немој ништа уписивати, то је простор у који се уписује број бодова.
• На првој и последњој страни немој ништа уписивати.
• Коначне одговоре и поступак напиши хемијском оловком. Током рада можеш да користиш графитну оловку и гумицу.
• Одговори који су написани графитном оловком неће бити признати, као ни одговори који су прецртавани.
• Ако завршиш раније, предај тест и тихо изађи.
Пријемни испит се одржава 16.05.2021. год. у 10 сати (тест из географије) и у 14 сати (тест из историје).
Ученици су у обавези да буду 30 минута пре почетка теста испред главног улаза у школу.
Обавезна је оверена ђачка књижица са фотографијом ученика испод које мора бити налепљен идентификациони број ученика.

Приликом уласка у школу обавезно је ношење заштитне маске.

Јединствени списак ученика за полагање пријемног испита из географије можете видети овде.

Јединствени списак ученика за полагање пријемног испита из историје можете видети овде.

May 13, 2021 / Вести

ПРИЈЕМНИ ИСПИТ ЗА УЧЕНИКЕ СА ПОСЕБНИМ СПОСОБНОСТИМА ЗА ГЕОГРАФИЈУ И ИСТОРИЈУ