ПРИЈЕМНИ ИСПИТ ЗА ОДЕЉЕЊЕ РАЧУНАРСКЕ ГИМНАЗИЈЕ

Пријемни испит за упис ученика у одељење са посебним способностима за рачунарство и информатику одржаће се у Гимназији Краљево у недељу, 9. маја 2021. године, са почетком у 10 часова (испит траје два сата).

За упис у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику ученик полаже пријемни испит на коме решава тест из математике.
За упис у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику, ученик може да оствари највише 240 бодова на тесту из математике.
Ученик који положи пријемни испит за упис у одељење за ученике са посебним способностима за математику има право на рангирање ради уписа у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику у гимназији.
Ученик је положио пријемни испит ако је остварио најмање 120 бодова на тесту из математике.

УПУТСТВО ЗА УЧЕНИКА ЗА РАД НА ПРИЈЕМНОМ ИСПИТУ
Тест који треба да решиш има 12 задатака. Сваки задатак вреди 20 поена. За рад је предвиђено 120 минута. У задацима у којима пише Прикажи поступак потребно је приказати поступак решавања. Задатке не мораш да радиш према редоследу којим су дати.
Коначне одговоре и поступак напиши хемијском оловком. Током рада можеш да користиш графитну оловку, гумицу, лењир, троугао, шестар и калкулатор са основним рачунским операцијама (сви други калкулатори нису дозвољени за коришћење). Не може се користити калкулатор на мобилним телефонима.
Пријемни испит се одржава 9.5.2021. год. са почетком у 10 сати.
Ученици су у обавези да буду 30 минута раније испред главног улаза у школу.
Обавезна је ђачка књижица са овереном фотографијом ученика.
Обавезан је идентификациони број ученика, који треба да је налепљен испод фотографије ученика у ђачкој књижици.

Приликом уласка у школу обавезно је ношење заштитне маске.

Јединствени списак ученика за полагање пријемног испита можете овде.

May 6, 2021 / Вести

ПРИЈЕМНИ ИСПИТ ЗА ОДЕЉЕЊЕ РАЧУНАРСКЕ ГИМНАЗИЈЕ