ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ, УЧЕНИКЕ И НАСТАВНИКЕ

СРЕДЊА ШКОЛА

– директорима

Поштоване колеге и колегинице,

У складу са специфичностима организовања онлајн  наставе у време пандемије вирусом и узимајући у обзир праћење понашања ученика, молимо Вас да наставници и стручни сарадници посебну пажњу обрате на могуће непримерено понашање ученика на платформама за учење (различити облици дигиталног насиља, непримерени коментари и др.).

Школа је у обавези да обавести родитеље ученика да обрате пажњу на садржаје које ученици постављају током процеса онлајн учења, те да их информише да ће непримерено понашање ученика утицати на  оцену из владања на крају школске године.

Потребно је да наставници и стручни сарадници подсете ученике на правила понашања на онлајн платформама за учење, бележе непримерена понашања, информишу родитеље и уклањају непримерени садржај са платформи које користе у свом раду.

Уколико школа има сазнања о дигиталном насиљу између ученика које се наставља и поред информисања родитеља и/или представља посебан ризик по ученика/ке изложене насиљу потребно је да поднесе пријаву надлежном Министарству унутрашњих послова и о томе извести надлежну Школску управу.

Захваљујемо се на сарадњи,

Министарство просвете, науке и технолошког развоја

March 25, 2020 / Вести

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ, УЧЕНИКЕ И НАСТАВНИКЕ