Упис нових ученика

Сазнајте све услове за упис и све потребне информације у оквиру нашег сајта!

зија В. обр

УПИС УЧЕНИКА У СЕДМИ РАЗРЕД ОСНОВНОГ ОБРАЗОВАЊА У ШКОЛСКОЈ 2017/2018. ГОДИНИ

Овде можете погледати детаљније информације око уписа ученика у седми разред основног образовања у школској 2017/2018. години

КОНКУРС ЗА УПИС У ПРВИ РАЗРЕД УЧЕНИКА СА ПОСЕБНИМ СПОСОБНОСТИМА У МАТЕМАТИЧКОЈ И ФИЛОЛОШКОЈ ГИМНАЗИЈИ

Одлуком Министарства просвете Републике Србије Гимназија у Краљеву ће у школској 2017/2018. години у I разред уписати, поред 7 одељења класичне и 2 одељења за:
1. ученике са посебним склоностима у математичкој гимназији – 20 ученика
2. ученике са посебним склоностима у филолошкој гимназији – енглески као први страни језик – 24
ученика.

ПРОНАЂИ СВОЈ ПУТ

Завршаваш основну школу са питањем : Куда даље? То питање носи у себи наду, страх, одлуку. Наду да ћеш изабрати оно чиме желиш да се бавиш целог живота, страх да нећеш изабрати добро, а одлука је највероватније негде између.
Помози себи, одложи одлуку за 4 године, упиши Гимназију. Иди у корак са твојим вршњацима широм Европе, који су, у многим државама, више од половине гимназијски ђаци.
У Гимназији можеш да упишеш специјализована одељења Математичке или Филолошке  гимназије.
  • Реторика, беседништво, превођење, лингвистика, страни језици су саставни део твог избора – Филолошке гимназије.
  • Геометрију, вероватноћу, астрономију, анализу, алгебру, рачунарство и програмирање учићеш (више него у било којој другој школи) у Математичкој гимназији.
Можда ниси сигуран(на) да ли више волиш природне или друштвене науке.Имамо решење и за то! Можеш да упишеш:
  • Општи
  • Природно-математички или
  • Друштвено-језички смер,
kоји омогућавају проходност на све факултете. За 4 године бићеш сигурнији(ја) у свој избор и спремнији(ја) да одабереш факултет који желиш.

ПЛАН УПИСА ЗА ШКОЛСКУ 2017/18. ГОДИНУ

– 1 одељење општег смера
– 3 одељења природно-математичког смера
– 3 одељења друштвено-језичког смера
– 1 одељење обдарених ученика за математику (математичка гимназија)
– 1 одељење обдарених ученика за језике (филолошка гимназија)
– 1 одељење СЕДМОГ разреда ученика надараних за математику
– 1 издвојено одељење општег смера у насељеном месту Ушће

,, … Није нас припремила за живот и уклапање у њега већ, супротно за његову промену. Пружила знање и будила радозналост и жељу за самосталним радом. “

Још разлога за упис у Гимназију:

1) 76,74% ученика поново би уписало Гимназију, за средње стручне школе тај проценат је 52,92.
2) Ученици су бирали средње стручне школе због: могућности запошљавања, пада стандарда-немогућности студирања. Међутим, свесни су лоших услова рада, ниских зарада, садржаја посла и друштвеног статуса.
3) Пријемни испити на већини факултета спремају се по гимназијском програму.
4) 84,17% ученика Гимназије је изјавило да сматра да ће без проблема положити пријемни испит на факултету.

Гимназија у Краљеву има млад, високо стручан и амбициозан колектив. Успоставила је сарадњу са другим Гимназијама ван наше земље, има добре резултате на Републичким такмичењима и Олимпијадама. Гимназија је у пројекту “DELF у школским установама” путем којег ученици добијају међународно признате дипломе француског језика. Краљевачка гимназија је једна од 23 средње школе у Србији која је укључена у програм припреме ученика за Немачку језичку диплому (DSD).

Идеја да дођеш у Гимназију и сазнаш све што те интересује је мудра.
Пружи себи шансу да одлучиш сам(а), уважавајући савете својих родитеља.

Упис 2017/2018.