АРТ КАРАВАН

Ученици Гимназије Краљево са професором музичке културе Радошем Гвозденовићем  учествују у пројекту Арт караван. Пројекат траје четири месеца. Наши ученици су спремили представу којом су представили настанак балета Посвећење пролећа  Игора Стравинског, тему и идеју балета као и контекст у коме је дело настало. Тим поводом наши ученици, њих 15 гостовали су у Првој београдској гимназији 18. и 19. марта 2019. године и заједно са ученицима ове школе извели представу. Представа је изведена у време обележавања 180 година постојања школе домаћина, тако да су гости били и ученици и професори из Марибора, Скопља, Неготина,  Крагујевца и Чачка. У мају месецу наша школа ће угостити ученике и професоре Прве београдске гимназије.

АРТ КАРАВАН